piątek, 12 marzec 2021 16:49

Osoba fizyczna na rynku nieruchomości - adwokat potrzebny od zaraz

Written by
Rate this item
(1 Vote)

 

Rynek wtórny nieruchomości nadal stanowi duży odsetek transakcji w ogólnym obrocie nieruchomościami i nie zapowiada się, że kiedyś ulegnie to zmianie. Co za tym idzie uczestnikami rynku najczęściej są osoby fizyczne, choć obszar inwestorów prowadzących własne działalności gospodarcze zajmujące się najmem nieruchomości sukcesywnie rośnie. Będąc więc uczestnikiem rynku, na którym przepisy prawa zmieniają się z zawrotną prędkością warto korzystać z wsparcia adwokata. 

W czym adwokat na rynku nieruchomości pomoże osobie fizycznej? 

Odpowiedź na to pytanie jest lakonicznie prosta - we wszystkim. Usługi adwokata mogą mieć związek z zakupem lub sprzedażą nieruchomości, jako wsparcie pośrednika nieruchomości ale również z wieloma innymi aspektami dotyczącymi nieruchomości. Są nimi między innymi: 

 1. przygotowanie umów o roboty budowlane lub remont,
 2. przygotowanie umów najmu, dzierżawy, użytkowania wieczystego
 3. analiza umowy deweloperskiej,
 4. negocjacje z deweloperem
 5. roszczenie o rękojmię za wady ukryte nieruchomości,
 6. reprezentacja w sporach ze wspólnotą mieszkaniową,
 7. reprezentacja w sprawach o eksmisję,
 8. reprezentacja w sprawach o zasiedzenie,
 9. analiza stanu prawnego nieruchomości
 10. sprawy odszkodowawcze
 11. sukcesja

Nie sposób jest wymienić wszystkich czynności, w których pomoże adwokat na rynku nieruchomości. Możliwości jest wiele, gdyż rynek nieruchomości opiera się na różnych gałęziach prawa i obszarach ryzyka. Wskazane powyżej czynności są katalogiem przykładowym, kancelaria adwokacka pomoże we wszystkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami, również w sprawach związanych z ubezpieczeniem mieszkania, czy eksmisją uciążliwych najemców.

Współpraca z prawnikiem na rynku nieruchomości jest gwarancją profesjonalnego przygotowania sprawy. Pomoc doświadczonego adwokata jest nieodzownym i koniecznym elementem na rynku nieruchomości, skorzystanie z niej znacznie usprawnia proces oraz sprawia, że zakończy się pomyślnie, bez ponoszenia zbędnych, dodatkowych kosztów i niespodzianek. Rynek nieruchomości to skomplikowany twór będący mieszanką wielu dziedzin prawa, w których niuanse nie sposób zagłębić się bez wsparcia profesjonalisty. 

Co ważne, warto umówić się na spotkanie wcześniej, gdy sprawy dopiero nabierają tempa, wtedy adwokat będzie posiadał cały wachlarz narzędzi do zapewnienia możliwie najlepszego rozwiązania problemu. Jednak w przypadku spraw nagłych i skomplikowanych z całą pewnością można liczyć na priorytetowe i pilne potraktowanie sprawy oraz wyjaśnienie utrudnień. 

Read 1729 times Last modified on czwartek, 09 listopad 2023 15:50

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.