catering

catering

 

Rynek wtórny nieruchomości nadal stanowi duży odsetek transakcji w ogólnym obrocie nieruchomościami i nie zapowiada się, że kiedyś ulegnie to zmianie. Co za tym idzie uczestnikami rynku najczęściej są osoby fizyczne, choć obszar inwestorów prowadzących własne działalności gospodarcze zajmujące się najmem nieruchomości sukcesywnie rośnie. Będąc więc uczestnikiem rynku, na którym przepisy prawa zmieniają się z zawrotną prędkością warto korzystać z wsparcia adwokata. 

Niestety, coraz więcej osób cierpi na stany lękowe. Czym w praktyce objawiają się te dolegliwości? Dlaczego pomoc dobrego psychoterapeuty jest tak istotna?

Czym cechują się stany lękowe?

czwartek, 14 styczeń 2021 08:55

Co można odliczyć od podatku?

Wraz z początkiem nowego roku zbliża się termin składania rozliczeń podatkowych. Podatki kojarzą nam się z przykrym obowiązkiem. Jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą, czy też osiągamy przychód pracując na etacie, a także z zawartych umów cywilnoprawnych jesteśmy zobligowani do złożenia zeznania z tytułu podatku dochodowego. W naszym systemie podatkowym funkcjonują ulgi podatkowe, dzięki którym możemy zmniejszyć kwotę oddaną na poczet Państwa lub otrzymać tzw. zwrot podatku. Ulga podatkowa jest przywilejem podatnika, co oznacza, iż nie jest obowiązkowe korzystanie z niej. Każdy, kto rozlicza się z fiskusem sam odpowiada za to, by ulga znalazła się w deklaracji rozliczeniowej.  Przed złożeniem PIT-u warto dowiedzieć się z jakiej ulgi możemy skorzystać.

poniedziałek, 28 grudzień 2020 21:47

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Coraz więcej zawodów można wykonywać w stu procentach online. Graficy, copywriterzy, facebookowi marketerzy mogą pracować gdziekolwiek. Oczywiście tak długo, jak mają dostęp do laptopa i podłączenie do internetu. W tej sytuacji pojawia się dosyć zasadnicze pytanie o sensowność wynajmowania biura.

Kwestia praw autorskich odnoszących się do tłumaczeń nie jest jednoznaczna i wymaga uregulowania znaczących kwestii, przede wszystkim odnoszących się do rodzaju tekstu. W polskim prawie najważniejszym zapisem prawnym dotyczącym kwestii własności intelektualnej jest ustawa z dnia z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994 Nr 24 poz. 83). 

Wiele osób, które długo przebywało za granicą, posiada tamtejsze prawo jazdy. Dokument ten jest wydany zgodnie z przepisami obowiązującymi w innym kraju. Warto więc wiedzieć co należy zrobić wracając na stałe do Polski i czy ten dokument ma moc prawną także w naszym państwie. 

 

Zalanie mieszkania to niestety stały element relacji sąsiedzkich. Polska pełna jest bloków postkomunistycznych, które często były budowane w nadmiernym pośpiechu, aby realizować zbyt napięte plany rozwoju. Zdarza się, że taka wiekowa instalacja odmawia współpracy. Do tego dochodzi roztargnienie sąsiadów, którym zdarza się zostawić odkręconą wodę albo źle podłączony wąż odpływowy do pralki. Musimy wtedy biec na inne piętro i dobijać się do drzwi, żeby sprawdzić, co się stało.

 

Często zdarzyć się może, że zakupione ubrania nie pasują jak należy, albo mają jakieś uszkodzenia, które wcześniej nie zostały zauważone. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto poznać swoje prawa w tym zakresie, by wiedzieć jak skutecznie zwrócić lub zareklamować zakupiony towar.